Eğer Sitemize Üye İseniz Üyelikte Belirtiğiniz Mail Adresi ve Parolanız İle Giriş Yapabilirsiniz.Üyemiz Değil İseniz Üye Ola Tıklayınız.Havai Fişek Gösterisi

Havai Fişek Gösterisi

Havai fişek gösterisi gece yapılan bir gösteri şeklidir. Resmi ve özel kutlamalarda yapılmaktadır. Devletimizin bazı kutlama günlerinde, Cumhuriyet Bayramında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında, 30 Ağustos Zafer Bayramında bazı devlet kurumları da bu gösteriyi yapmaktadır. Özel kutlamalarda ise genellikle düğün, nişan ve açılış gibi merasimlerde yapılmaktadır. Bu gösteriyi yapmak belli bir uzmanlık isteyen bir iştir. Eğer işi bilmeyen biri yapmaya çalışırsa kutlama gününüz kâbusa dönüşebilir.

Havai fişek gösterisini yapabilmek için geniş alanlara ihtiyaç vardır ve genellikle insanların 50 veya 100 metre uzaklığında olmalıdır. Ayrıca bu gösteriyi yapabilmek için gerekli mercilerden izin alınması gerekmektedir. Gösterinin yapılacağı yerin Kaymakamlığından izin alınmaktadır. Fişekleri ateşleyen kişide A sınıfı ateşleyici belgesi ile sigorta belgesi bulundurması ve o yerin mülki sorumlusu polis veya jandarmadan gerekli izinler alınmalıdır. Bir havai fişek olayı, havai fişeklerin ortaya çıkardığı efektlerin gösterisidir. Farklı formlarının olmasına karşın ortak özellikleri ışık, ses ve duman çıkarmaları ve havada hareket edebilmeleridir. Birbirinden güzel ve farklı renkleri ışıklar, alevler ve kıvılcımlar çıkarabilmektedir.

Havai fişek gösterisi, izleyen insanlara mükemmel dakikalar yaşatmaktadır. Gökyüzünde rengârenk ışık şöleni oluşturan bu gösteri, yapıldığı şehirde görülebilen alandaki tüm insanları kendisine çekmektedir.

Havai fişek gösterisi yapılırken birbirinden farklı havai fişek modelleri kullanılabilmektedir. 25 ile 45 metre menzile sahip çapraz gösteri modelleri, 60 ile 100 metre menzili gösteri bataryaları, kesinlikle A sınıfı pyroteknik madde ateşleyici belgesi olan kişilerce kullanılabilen gök bombaları, 25 ile 30 metre arası menzili olan Roma kandilleri, iç mekân volkan, dış mekan volkan, ateş yazısı, çarkıfelek ve şelale gibi farklı ürünler bulunmaktadır. Bu mükemmel gösteri ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi web sitemizde bulabilirsiniz.